Sebenenávist

Sebenenávist
Sebenenávist

Prosím přijmi tuto zásadní informaci:Sebenenávist je pouze nenávist k tomu, co si o sobě myslíš, tedy ke své představě o sobě.Toto přesvědčení je výsledkem práce podvědomých emocí v našem ranném dětství ve spolupráci s chováním našich nejbližších a okolí celkově k nám. Ten malý človíček, ta malá holčička, která celé dny slyší, jak je hloupá, nešikovná, nemožná, nesnesitelná, atd., získá z toho o sobě naprosto zdrcující představu, která se postupně změní až v to, že se nenávidí.

Z toho tedy vyplývá, že to není pravda, že jsem ta špatná, nestojím za nic a všechno je moje vina?Je to tedy pouze můj vynucený úhel pohledu, moje vnímání, moje interpretace? A stačí tedy, abych o sobě začala jinak smýšlet ....tedy vytvářet si jiné myšlenky? Pokud o sobě budeš jinak myslet, budeš se jinak vnímat, budeš se posuzovat z jiného úhlu pohledu, pak se změní tvůj vztah k sobě. A vůbec, napadlo Tě někdy, podle jakých měřítek se vůbec posuzuješ a hodnotíš ? kdo je vytvořil? Kdo Ti to určil?Dobře , Můžeš se snažit, seč to jde, vypínat všechny negativní myšlenky a dělat, že neexistují.

Chováš se jako pštros, který strká hlavu do písku. Myšlenky vyvolané podvědomými emocemi prostě samy o sobě nezmizí. Tedy, bude se ti zdát, že už je klid. Pokud vědomě nebudeš dávat svoji energii nechtěným podvědomím emocím, ony budou spát a tím pádem nebudou přitahovat ty sebedestrukční myšlenky, a to všechno až do té doby, než budou vlivem nějakého spouštěče znovu aktivovány. Jedním z nejvýkonnějších spouštěčů je tzv. autopilot. A co je to ten autopilot?  Je to automatické řízení našeho fungování, pokud je naše vědomé řízení vypnuté. Proto autopilot. V letadle pilot řídí let, vědomě vyhodnocuje podmínky letu, nenadálé situace, změny počasí a podobně. Potom potřebuje odejít na toaletu nebo se občerstvit a přepne na autopilota, který okamžitě přebírá řízení letadla. Autopilot v letadle je program, který vytvořili tvůrci letadla a kde by měly být naprogramovány všechny reakce letadla na známé předvídatelné situace.Našeho autopilota jsme si každý vytvořil sám. Je to naše obvyklé chování, jednání a jsou tam i naše obvyklé myšlenky. A protože se náš autopilot vyvíjí během celého našeho života a protože jsme několik měsíců nebo let teď prožili v nenávisti k sobě, náš stav se nám jako bumerang vrací zpět.

Tolik se vědomě snažíme podle spousty návodů myslet pozitivně, ale prostě jsme jen chvíli vypnuli vědomé vytváření pozitivních myšlenek a už na nás útočí takové množství nepříjemných myšlenek, že máme hlavu jako včelín. Phei, phei, phei - rozstřelit nevyžádané myšlenky a vytvořit si techniku, která zajistí, že z našeho podvědomí už navždy vypadnou emoce, které tyto myšlenky vyvolávají. A jak to vlastně probíhá? V našem podvědomí je nějaká negativní emoce, která byla aktivivována a je většinou velmi silná. Typický průběh je ten, že je to zděděná emoce - například bezcennost která je aktivována a přivolává nám myšlenky ve stejné vibrační hladině, tedy:  jsem k ničemu, všechno zničím, všichni mne nenávidí a já se také nenávidím.

Tyto myšlenky můžeme odmítnout, ale buďto to nevíme,nebo jsme tak umláceni příšernými pocity, že se postupně začneme nenávidět. Tím opět posílíme trauma neboli tu podvědomou emoci a ta stále s větší a větší intenzitou vytváří další a další myšlenky na stejné téma.A protože takto žijeme nějakou dobu a někdy i celý život, tak se tento způsob života stane součástí autopilota. Tolik bys chtěla žít šťastný a klidný život plný lásky - ale je to momentálně v naprostém rozporu s tvým přesvědčením, s životem, který žiješ. V tuto chvíli ani nevěříš, že obrat k lepšímu je i pro tebe možný. Rozdíl mezi tím, co žiješ a tím, co chceš žít je tak obrovský, že takhle to prostě nemůže fungovat. Jsi v odporu sama se sebou. Něco chceš, ale připravuješ podhoubí pro něco úplně jiného.

Snažíš se za vše svalit odpovědnost na vlastní negativní zkušenosti nebo na kohokoli jiného. Nebo omluvit se tím, že jsi prostě smolař. Navíc tvoje přesvědčení k tobě přitahuje lidi, kteří se podle toho, co vysíláš, k tobě budou chovat. Pokud si říkáš: všichni mne zneužívají, jsem služka pro všechny, znají mne jen když něco potřebují, házejí mi klacky pod nohy, tak změna nehrozí. Pokud změníš své myšlenky , vyhážeš nechtěné podvědomé emoce a zvýšíš  svoji úroveň vědomí - všichni Ti, co ti teď ubližují, půjdou jinam a budou se tak chovat k někomu jinému. A pokud se tak stane,  tvoje posuzování sebe sama se velmi změní. A z nenávisti k sobě se stane postupně přijetí sebe sama a to už je ten správný mezikrok k sebelásce bez podmínek.