Nikdy není pozdě | Věnujte pozornost tajným vzkazům, které vám našeptává vaše duše.

Nikdy není pozdě | Věnujte pozornost tajným vzkazům, které vám našeptává vaše duše.
Co vám našeptává vaše duše

Takto poznáte šepot své duše. Váš vnitřní hlas má vždy pravdu. Život, který vedeme, je souhrnem všech rozhodnutí, která jsme dosud učinili. Žádná akce nezůstává bez následků a po každé akci následuje reakce. Není vždy snadné být jediným dospělým, který nese celé břímě. Ale konečná odpovědnost leží vždy na nás, a nikdo nám to nemůže vzít. Většina lidí nechává rozhodovat svůj rozum, což je samozřejmě dobře a správně, vždyť od toho ho máme. Rozum střízlivě zkoumá všechna fakta a čísla. Několik přání a tužeb tak zůstává nesplněno, proklouznou rastrem logiky a rozumu a jsou klasifikovány jako naše sny, nesmysly a nereálné představy.

Pokud pro vás a vaše životní štěstí nemají žádný význam, už o nich nikdy neuslyšíte. Když vás však taková zdánlivě nesmyslná myšlenka prostě nechce pustit a stále klepe na vaše vědomí, zkuste tomuto impulsu podlehnout. Zde k vám promlouvá vaše duše a používá váš vnitřní hlas jako mluvčího a vaší intuici jako jediného spojence, který stojí na její straně. Pokud se váš rozum těmto návrhům brání, měli bychom tu několik myšlenek, které by vás o správnosti tohoto postupu mohly přesvědčit.

Jaké myšlenky vás jen tak nepustí? Odcestovat až na konec světa, napsat svůj román, vylézt na Mount Everest nebo jít na univerzitu? Existuje tolik snů, kolik je na světě lidí. Každý z nich má svůj smysl existence. Něco, co jste vždycky chtěli dělat. Konečně se to může uskutečnit. Jinak byste na to už dávno zapomněli. Impulzivně nebo intuitivně? Hněv nebo láska? Velká rozhodnutí často děláme v okamžiku, kdy jsme plní hněvu a zklamání a nevidíme jiné východisko a všechno dosavadní zahodíme. Spontánní nápady nemusí být automaticky špatné, ale jejich motorem nesmí být hněv. Raději se na to zkuste na noc nebo dvě vyspat a pak se rozhodněte naslouchat vlastnímu pocitu. A ať je to raději láska, která z vás promlouvá.Uvědomujete si, co vás činí šťastnými? Každý člověk má alespoň jednu vášeň, jeden zájem, jednoho koníčka nebo jednu oblast, která mu vždy vykouzlí úsměv na tváři. A je jedno, jestli je to pečení dortů, sbírání známek nebo lezení po skalách, pokud vás to naplňuje nekonečnou radostí. Jste přesně na tom správném místě a v dobrých rukou.

Naše touhy se často skrývají za zajímavým fenoménem, dávají nám zcela zapomenout na čas a místo, na kterém se právě nacházíme. Pokud přemýšlíte o tom, že se budete věnovat nějakému velkému cíli, zeptejte se sami sebe, jak moc vás dokáže zaujmout. Často jsou to činnosti, které se zdají být neprestižní a za které se možná i stydíte. Ale udělejte to, pokud vás to udělá šťastnými.Na realizaci vašich snů není nikdy pozdě. A rozhodně to také není důvod odkládat vše na neurčité pozdější datum, když byste stejně dobře mohli váš legendární plán uskutečnit už teď. Nezřídka jej například pak zmaří nemoc nebo jiné neoddiskutovatelné zásahy osudu. Vše, co jste si pro tuto chvíli naplánovali, už bohužel nebude proveditelné.

Pokud vám myšlenky na váš sen neustále honí hlavou a prostě nedají pokoj, položte si otázku. Jak byste se s nimi vypořádali, kdybyste zítra vyhráli v loterii? Finanční jistota po zbytek života je lákavá, nebo byste šli po svých snech a nenechali si je ujít? Jak byste se rozhodli? Jaký by byl váš první krok, a čím byste naplnili své dny?Musí to být snadné, ale ne jednoduché. Cesta k našemu osudu není vždy nejjednodušší. Často volíme způsob života, který byl možná první volbou již pro generace před námi v rámci naší rodiny. Nebo děláme to, co se právě nabízí, protože nás to nestojí žádné úsilí a představuje to bezpečnou stranu. To dává smysl, ale naplnění našeho životního poslání od nás může vyžadovat větší fyzické úsilí. Vaše podvědomí si nedá pokoj, dokud se tak nestane. Budou vám servírovány všechny možné nápady, čas a prostor. Pak se rozhodnout pro svůj sen může být nakonec snadné, ale může to být v přímém srovnání s vaším předchozím životem kamenitá a strmá cesta a nikoliv vyšlapaná pěšina.

Co vám osud nabízí? Někdy stačí být ve střehu, mít oči a uši otevřené a být ve správný čas na správném místě. Cítit se dobře a ta správná šance prostě přijde.Naslouchejte těm, kteří vás mají rádi. Projednou se při velkých rozhodnutích nemusíte starat o názor ostatních, ale o to, co si o tom myslí ti, kterým důvěřujete, ti, kteří vás znají a mají rádi. Ti vám upřímně poradí.

Vzpomeňte si na své dětství, čím jste chtěli být, jak jste chtěli žít? Jaké představy měla vaše mladá duše o životě, než jí svět řekl, kým má být a čím se má stát? Nikdy není pozdě. To nejdůležitější, co byste měli vědět o uskutečňování svých snů, je, že nikdy není pozdě. Odvaha, kterou v mladém věku prostě nemáme. Některé věci ale také potřebují klid věku, nebo alespoň klid druhé poloviny života, který nám dává potřebný vítr do zad, abychom nikdy nepřestali věřit v něco, co vám prostě nedá klid. Existují dobré důvody, proč vás vaše podvědomí torpéduje touto myšlenkou. Někdy je potřeba čas, abychom se chopili příležitosti a uskutečnili své sny. Následující rčení určitě znáte, ale lepší si na konec těžko vymyslíme: Pokud to můžete udělat dnes, neodkládejte to na zítřek. A začněte hned!