Když změníš své myšlení, změníš svůj život.

Když změníš své myšlení, změníš svůj život.
Cílevědomá žena

Konvenční myšlení vytváří konvenční výsledky a podle toho vypadá i tvůj konvenční život. Chceš žít průměrný všední život? Chceš žít jako všichni ostatní ? Nebo chceš žít podle svých vlastních představ ?

Pokud chceš žít jiný život, pak musíš začít jinak myslet. Protože tvé obvyklé způsoby myšlení ti vytvořily všechny ty problémy a komplikované situace v tvém životě. Pokud přemýšlíš běžným způsobem, obdržíš běžné výsledky. Jako všichni ostatní. A nemůže to být jinak. Je potřeba začít myslet mimo pomyslnou výseč. A k tomu je třeba pochopit, že neexistují žádná pravidla nebo návody na způsoby myšlení. Ve většině případů nejde o to, zda je něco správně nebo špatně, ale o to, zda ti to slouží, protože způsob, jakým přemýšlíš, je způsob, jakým nakonec budeš žít. Způsob, jakým se díváš na určité situace, je způsob, jakým budeš na danou situaci reagovat, a když se podíváš na masy, které uvažují stejně, uvidíš, že všichni žijí víceméně stejným životem. Všichni jsou stejně načasovaní, jsou unifikovaní. Musíš začít myslet mimo běžnou většinu populace, doslova si nainstalovat vlastní způsob myšlení, abys mohla začít žít svůj vlastní život.

Když se podíváš na lidi, kteří ve svém životě vytvořili něco neuvěřitelného, byli to vždy lidé, kteří mysleli jinak, nekonvenčně. Měli úplně jiné myšlenkové pochody než průměrný člověk. Pokud chceš být například nadprůměrně zdravá nadprůměrně úspěšná a mít život nadprůměrně naplněný, pak musíš myslet nadprůměrně. Protože víc než průměrný život a průměrné výsledky ti průměrné myšlení nepřinese. Proto je velmi důležité, aby jsi důsledně zpochybňovala status quo, své vlastní myšlenky a přesvědčení. Vždy se ptej sama sebe, kde jsem vlastně získala toto přesvědčení? Někdo mi to jen řekl, a proto tomu věřím, nebo jsem to zažila na vlastní kůži ? Protože ve většině případů, zejména když jsi ještě na začátku svého vývoje, většina přesvědčení není výsledkem osobní zkušenosti nebo osobního přemýšlení o situaci, ale zažila jsi je například prostřednictvím učitele nebo rodičů nebo třeba prostřednictvím přátel. Více či méně si prostě myslíš, že ostatní lidé takhle přemýšlejí, a pokud budeš přemýšlet jako ostatní lidé, pak budeš mít úplně stejné výsledky jako oni. Takže vždy zpochybňuj status quo a vždy se ptej sama sebe, jestli ti tato myšlenka slouží nebo ne. V závislosti na tom, jak myslíš, budeš reagovat různě na různé situace a podle toho budeš mít různé výsledky.

A je zde jeden velmi dobrý příklad. Hodně lidí díky konvenčnímu myšlení myslí na selhání. Odmítání slyšet NE. Když neuspěješ, nebudeš neúspěšný. To si myslí většina lidí, ať už vědomě, nebo nevědomě, a tím se vyhýbají neúspěchu, ale i úspěchu, protože se snaží neriskovat. Vlastně se celou dobu pohybují jen ve známých vodách, protože vše, co je nové, je také neznámé. Pokud si myslíš, že neúspěch je špatný, že neúspěch je opakem úspěchu, tak nikdy nebudeš riskovat. Budeš prožívat negativní emoce a budeš si říkat, nesmím selhat, byla bych neúspěšná. I když selhání a neúspěch jsou dvě naprosto odlišné věci, a proto cítíš tuto negativní emoci. Snažíš se tomu všemu vyhnout a pohybuješ se stále ve stejných kolejích.Když se podíváme na velmi úspěšné lidi, tak jsou to většinou lidé, kteří extrémně často selhávali. Např. Michael Jordan, říká: "V životě jsem znovu a znovu selhával, a proto jsem úspěšný." Není to tak, že neúspěch a úspěch jsou dva protiklady. Každý, kdo dosáhl něčeho neuvěřitelného, selhal nesčetněkrát v životě. Podívejte se na vynálezce žárovky, Thomas Edison. Kolikrát si myslíš, že tento muž selhal, dokud se mu to definitivně podařilo ?

Neúspěch není vůbec špatná věc. Neúspěch je prostě součástí cesty k úspěchu. Ještě jednou, co řekl Jordan: mnohokrát jsem neuspěl, a proto jsem úspěšný. A jak vidíš, neúspěch je koncept ve tvé hlavě a závisí na tom, jak o tomto konceptu přemýšlíš. Jak je tento koncept takříkajíc poskládán ve tvém mozku. Budeš reagovat různě. Na jedné straně jsou lidé, kteří o neúspěchu přemýšlejí konvenčně, reagují na odmítnutí strachem a snaží se neriskovat a tím i neuspět. A na druhé straně stojí ti úspěšní. Neúspěch je prostě to, co tě posouvá vpřed. Neúspěchem se dostáváš blíž k úspěchu. Každým drobným neúspěchem se učíš, že každé ne, že každé odmítnutí, každý pád je tvou lekcí, která tě nutí růst. Posouváš se a dostáváš se blíž a blíž k úspěchu. A toto je dokonalý příklad toho, jak různé způsoby myšlení vedou k úplně jiným způsobům života.Někteří se snaží vyhnout neúspěchu, protože o neúspěchu přemýšlejí konvenčně, a jiní nepřemýšlejí tak standardně jako všichni ostatní, a proto nemají problém s neúspěchem. Je pro ně mnohem snazší uspět.

To je to, co mám na mysli, když říkám, že neexistuje správné nebo špatné myšlení. Protože kdo může říct, jestli má pravdu ten nebo onen? Veřejnost bude tvrdit, že neúspěch je špatný. Je to tak správně ? Je to správné pro ně ! Neznamená to, že to musí být přeci to pravé pro tebe. Vždy se ptej sama sebe, jestli ti tvé přesvědčení slouží, nebo ne. Není správné nebo špatné, je to jenom, jestli slouží nebo neslouží. Jestli slouží tvému cíli, nebo tě jen zdržuje, jestli ti jen zhoršuje život. Na tom by měl být založen tvůj systém přesvědčení. Ve způsobech myšlení neexistují žádná pravidla, můžeš o něčem přemýšlet tak, jak chceš. Pokud budeš přemýšlet jinak než ostatní lidé, pokud budeš pozorovat svět úplně jinak, tak je sice možné, že se tě lidé možná budou zpočátku bát, nebo se ti dokonce budou posmívat. Možná ti řeknou, že jsi blázen ! Ale všichni lidé, kteří vytvořili něco neuvěřitelného, mohli být na začátku blázni nebo prostě jenom divní. A jakmile se stali úspěšnými, byli najednou géniové. A nakonec si všichni položí otázku, jak to udělala? Měla talent, bylo to to, či ono tajemství ? Ale jediné tajemství bylo, že jsi myslela jinak !! V tom jsi výjimečná. Dovolila sis myslet jinak, opustit stádo a jít svou vlastní cestou.